Tłumacz przysięgły języka włoskiego

Gdy występuje potrzeba przetłumaczenia ważnych dokumentów, np. urzędowych lub sądowych należy w tej sprawie zgłosić się do tłumacza przysięgłego, który ma odpowiednie uprawnienia. Mogłoby się wydawać, że takie przekłady może wykonać każda osoba, perfekcyjnie posługująca się potrzebnym językiem obcym – nic bardziej mylnego. Osoba pracująca jako tłumacz przysięgły realizuje tłumaczenia pod przysięgą ważności i bierze za nie odpowiedzialność prawną – dodatkowo musi ona zdobyć uprawnienia na podstawie zdanego egzaminu na tłumacza przysięgłego. Właśnie na tym polegają główne różnice między tłumaczem przysięgłym a zwykłym – choć jeśli chodzi o sam tekst, w obu przypadkach powinien być on przetłumaczony tak samo dokładnie i merytorycznie. Jakie istnieją inne różnice między tymi dwoma rodzajami przekładów pisemnych?

  • Tłumaczenia zwykłe może wykonać każda osoba, która bardzo dobrze opanowała wybrany język obcy – nie musi ona posiadać wykształcenia filologicznego.
  • Tłumacz przysięgły posiada specjalną pieczęć, która odróżnia go od wszystkich innych osób wykonujących przekłady z języka obcego – takiej pieczęci wymagają wszystkie urzędowe dokumenty, np. akty urodzenia, zgonu, małżeństwa lub świadectwa pracy.
  • Zwykłe tłumaczenia różnią się od uwierzytelnionych formą – te drugie zawsze występują w postaci papierowej i są ostemplowane.
  • Tłumacz przysięgły ponosi odpowiedzialność cywilną za ewentualne błędy w tłumaczeniu.
  • Ceny tłumaczeń uwierzytelnionych są wyższe niż przekładów zwykłych.

Jako tłumacz przysięgły języka włoskiego oferuję Państwu rzetelne i dokładne tłumaczenia wszelkich pism, dokumentów, zaświadczeń, świadectw i innych pism urzędowych, które nie mogą obejść się bez wyżej wspomnianej pieczęci. Zajmuję się przekładem zarówno z języka polskiego na włoski, jak i z języka włoskiego na polski. Wieloletnie doświadczenie i praca z różnymi rodzajami tekstów pozwoliła mi zdobyć niezbędne umiejętności, a tym samym stać się specjalistą w swojej dziedzinie. Jeśli potrzebują Państwo tłumacza przysięgłego języka włoskiego, serdecznie zapraszam do kontaktu.


© 2016 linguemix.eu